از هر روز شتستن موها اجتناب کنید .

به جای هر روز شستن ،هر دو یا سه روز یکبار موهای خود را بشویید. با زیاد شستن موها ، شامپو و موادی که برای شستن مو ها استفاده می کنید روغن طبیعی که توسط پوست سر تولید می شود از بین می رود. درواقع این روغنها به سلامتی مو کمک می کند. وقتی این روغن ها شسته می شوند موها شکننده می شود و احتمالا باعث تولید بیش از اندازه این روغن روی پوست سر می شود که موهای شمارا چرب نشان می دهد .

زمانی که دفعات شستن مو را کم کنید، موهای شما برای مدت طولانی تر بعد از شستن تمیز باقی می ماند.


دمای آب را کم کنید : همانطور که سشوار با دمای زیاد می تواند به موها اسیب زیادی بزند حمام با آب بسیار گرم نیز باعث اسیب به موهایتان می شود . برای اجتناب از این حالت سعی کنید دمای اب را تا حد متوسط هنگام شستن موها پاین آورید. به یاد داشته باشید که از آب سردتر هنگام استفاده از شامپو و نرم کننده استفاده کنید بدلیل این که همانطور که اب گرم به مو لطمه می زند نرم کننده ها با آب گرم نیز مضر هستند. آب سردتر همچنین باعث درخشش بیشتر موها می شود.


  در مورد شامپو و نرم کننده خود تجدید نظر کنید .

خیلی از محصولات دارای مواد شیمیایی مضر مثل سولفات هستند که در واقع باعث اسیب به موهای شما می شوند.همچنین توجه داشته باشید نرم کننده ها حاوی سیلیکون نباشند زیرا که جلوی ایجاد چربی طبیعی سر را گرفته و مو های شمارا خشک و شکننده می کنند .بدنبال محصولات با ترکیبات مضر کمتر و ترجیحا ترکیبات طبیعی باشید.

  • پیدا کردن محصولی که بهترین عملکرد را برای موهای شما دارد نیاز مند آزمون و خطای مکرر است اگر احساس می کنید محصول فعلی شما موهایتان را نرم یا خشک می کند از یک محصول دیگر استفاده کنید .هنگام انتخاب محصول به نوع مو های خود توجه داشته باشید .
  • از یک آرایشگر جهت شناخت نوع موی خود کمک بگیرید.

از شامپو استفاده کنید

شامپو به تمیزی موها از کثیفی و ساخته شدن مجدد چربی مفید و طبیعی سر کمک می کنند. برای استفاده درست از شامپو، مقدار کمی از آن را بالای سر خود ریخته وبا انگشتان ماساژ دهید . از چنگ زدن مو ها خودداری کنید این کار باعث اسیب به مو می شود .

  • می توانید مقداری شامپو را با نوک انگشتان روی سر ماساژداده و از چنگ زدن مو ها خودداری کنید
  • می توانید شامپوی مخصوص شوره تهیه کنید اگر مشکل شوره سر دارید.

ازنرم کننده ها فقط برای پایین موها استفاده کنید.

سعی کنید زمان استفاده از نرم کننده ها فقط آنها را برای ساقه مو ها استفاده کنید به گونه ای که با ریشه مو تماسی نداشته باشد. اگر نرم کننده ها با ریشه مو در تماس باشند باعث چربی غیر طبیعی مو می شوند . نرم کننده را با نگشتان خود روی ساقه مو ماساژداده و بعد از چند دقیقه آن را ابکشی نمایید.

  • توجه داشته باشید در هر بار شستشو شما ضرورتا به نرم کننده احتیاج نخواهید داشت بخصوص اگر موهای چربی دارید ولی می توانید ازانها در جهت جلوگیری از گره خوردن مو استفاده کنید.

موهای خیلی نرم را تجربه کنید.

زمانی که پس از هر بار شستشو موها ، از نرم کننده ها استفاده نکنید به مرور موهای خیلی سالمتری تجربه خواهید کرد در عوض می توانید یک بار در هفته برای تاثیر خیلی بیشتر نرم کننده های قوی تر به این صورت استفاده فرمایید

  • نرم کننده را فقط به ساقه مو های خود زده و اجازه دهید مو های شما 10 الی 15 دقیقه با نرم کننده خیس خورده و سپس ابکشی کنید زمانی که ابکشی نمودید از شامپو و نرم کننده معمولی خود استفاده کرده و مو ها را بشویید.سپس از اب خیلی سرد برای ابکشی بعد از نرم کننده دوم استفاده فرمایید.

شانه خود را بصورت مرتب بشویید.

همانطور که مو های خودرا بصورت مرتب می شویید حتما شانه خود را نیز بصورت مرتب بشویید. زمانی که مو های شما چرب است این چربی به شانه شما منتقل می شود و وقتی موهای خود را شانه می کنید این چربی مجدد به موهای شما منتقل می شود .

  • شانه خود را اب گرم و صابون بشویید

اجازه دهید مو ها با جریان هوا خشک شوند . سعی کنید مو هارا بدون حوله یا سشوار خشک کنید . زمانی که مو ها را با حوله خشک می کنید یا مو ها را درون حوله برای خشک شدن می پیچید ، حوله باعث گره خوردن وریزش مو ها می شود .
  • در عوض از یک تی شرت قدیمی برای خشک کردن مو استفاده کنید . جنس این لباس ها از حوله نرم تر هستند و باعث اسیب کمتری به مو ها می شوند.
 

پاسخی بگذارید

You have to agree to the comment policy.