مضررات اتووسشوار
 

 

درواقع حرارت ناشی از اتو و سشوارهای مکرر کراتین و ساختمان و صافی موی شما را از بین برده و باعث دمیجی و خشک شدن بیش از حد مو شده و باعث موخوره‌ها بیش از حد می‌شود که واقعاَ غیر قابل جبران هست. و درمان موخوره راهی جز کوتاه کردن آن نیست. که البته اگر خشکی موها بیش از حد باشد بهتر هست ریباندینگ انجام ندهیم. و ابتدا قسمت‌های خراب شده مو را کوتاه کرده و سپس به فکر صافی موها باشیم.

1-تشخیص زودهنگام برای تعمیر موهای آسیب دیده است.

موهای شما خشک و نازک است ؟ آیا صافی مو ثابق را ندارد؟ اگر چنین است، موهای شما آسیب دیده است، اما خبر خوب این است که برای شروع فرآیند بهبودی، خیلی دیر نشده است. تکنیک ها و درمان هایی برای موهای آسیب دیده و همچنین شامپو ها دیگر محصولات آرایشی می تواند به بهبود مو های آسیب دیده شما کمک کند ،اکنون این عادات سالم جدید را برای کمک به موهای آسیب دیده خود در کوتاه مدت به کار گیرید، در حالی که در بلند مدت به سلامت خود بازگردید.

2-یک اصلاح خوب می تواند موهای آسیب دیده را زنده کند و در آینده کمک به ریباندینگ و صافی مو کند :!

اگر موهای شما آسیب دیده می باشد و دارای صافی و سلامت خوبی نیست و باف های آن ضعیف شده است شما باید آن را کوتاه کنید ، اما منظور از کوتاهی ، کوتاه کردن زیاد نیست باید فقط به میزان که موها آسیب دیده و قسمت پایین آن ها کوتاه شود ، شما همچنین می توانید با تغییر شامپو های خود به شامپو های مناسب احیای مو ، به احیای مو های خود کمک زیادی کنید

3-استفاده نکردن از سشوار و اتو مو هایی که با دمایی بالا کار می کنند

همانطور که می دانید وقتی مو های شما آسیب دیده باشند شما تا حد امکان باید تا احیای مو های خود از وسایل این چنین خود داری کرده و با سشوار هایی که داری هوای سرد می باشد تا اتمام احیای موهای خود استفاده کنید .

4--خداحافظی با رنگ مو تا اتمام احیای مو های خود

اگر موهای شما به شدت آسیب دیده است باید مدتی استفاده از اکسیدان ها و رنگ های مو را کنار گذاشته و به ادامه احیای مو های خود ادامه دهید .

5-حفاظت از موهای آسیب دیده خود را در استخر و در زیر خورشید

آیا شما شناگر هستید و یا مداوم به استخر های رو باز جهت گرفتن آفتاب می روید ؟ کلر موجود در آب باعث خرابی موهای شما می شود و همچنین با موهای خیس بدون کلاه شنا جلوی آفتاب قرار نگیرید ، همچنین با توجه به کیفیت بد شامپو های موجود در استخر ها حتما با خودتان شامپو های مخصوص موهای خود را به همراه داشته باشید.

و در آخر سلامت بدن باعث سلامتی مو می شود : سلامتی بدن شما ، نوع تغذیه ورزش می تواند به موهای شما قدرت بیشتری دهد اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی آب، ویتامین ها و مواد مغذی ضروری مصرف می کنید پروتئین ها، سبزیجات، میوه ها و موهای شما را شاداب نگه می دارد .

اسیدهای چرب امگا 3 برای مو و پوست مناسب هستند و می توانند در ماهی قزل آلا، گردو و دانه های کتان یافت شوند. میوه ها و سبزیجات مانند اسفناج، کلم، هویج و آوکادو نیز به سلامت مو کمک می کنند.

 

پاسخی بگذارید

You have to agree to the comment policy.